Jeśli Ferrari chwali się, że wypuściło najszybsze jak dotąd GT ze swojej stajni to mamy prawo podejrzewać iż jest to prawda. Model 812 Super Fast to następca F12 Berlinetta i podobnie jak poprzednik napędzany jest wolnossącym silnikiem V12. Żadnych turbin i żadnego downsizingu, wręcz odwrotnie. Pojemność silnika wzrosła w porównaniu z F12 z 6,3l do 6,5l co pozwoliło na zwiększenie mocy do 812 koni mechanicznych. Moc osiągana jest przy 8500 obrotów na minutę a maksymalny moment obrotowy to 718Nm.

Jak przystało na Ferrari osiągi są piorunujące. Pierwsza setka osiągana jest po 2,9 sekundy a prędkość maksymalna to 340km/h. Wiadomo, że są to suche dane, które ciężko sobie wyobrazić a to co bardziej mnie zastanawia to możliwości 812 Super Fast w Zielonym Piekle. Po ostatnim, astronomicznym rekordzie okrążenia zrobionym przez Huracana Performante, które pobiło Porsche 918 chyba i Ferrari powinno podejść do zawodów.

Zaprezentowane podczas 87 targów w Genewie 812 Super Fast przypomina wizualnie swojego poprzednika ale wydaje się być trochę bardziej napakowane i bardziej zadziorne. Tył auta został zmieniony w porównaniu do F12 i teraz mamy klasyczne 4 lampy do jakich przyzwyczaili nas przez lata Włosi. Ferrari 812 Super Fast jest lżejsze niż poprzednik i waży zaledwie 1525kg. Do redukcji wagi przyczyniło się użycie elektronicznego wspomagania kierownicy, które według speców z Ferrari działa bez zarzutu. 812 zostało również wyposażone w 2 wersję systemu Virtual Short Wheelbase odpowiedzialnego za kierowanie tylnymi kołami.

Cena Ferrari 812 Super Fast ma oscylować wokół liczby 1,25 mln.

Dodaj komentarz